avatar

2017 de evlenmeyen EVDE KALIYORMUŞ ! :)

01/05/2017
Merve Çokçalışkan

 Biri böyle bir haber yaymış olmalı :) Yoksa bu kadar hızlı ,ani evlenmelere bir kılıf bulamamak ile beraber sizlere yetişemiyorum arkadaşlar :) Yahu daha önceki ay başka biriyle beraberdin hangi ara ayrıldın ,üzüldün,unuttun,başkasını buldun,tanıdın,inandın,güvendin,sevdin yetmedi evlendin pes :D Ama var ya iyi evlendiniz ha :) Ne kadar çok evlendiniz ya inanılmaz çok evlendiniz daha da çok evlenirseniz bravo :)

 

Vallahi kıskanmıyorum ya :)))) Ahahaha yok artık ay gülesim geldi ya şuan sesli güldüm bir dakika :D:D Evlenmeye karşı biri hiç değilim hayırlı uğurlu olsun tabi Allah bir yastıkta kocatsın,ömür boyu mutluluklar:):) Umarım herkes sizin gibi yıldırım aşkı ile evlenir diyemeyeceğim demeyeceğim yav akıllı olun iyi düşünün ne yıldırımı ne şimşeği ne oluyonuz:) Ama harbiden nasıl bu kadar kısa sürede bu yola girebiliyorsunuz helal ..Arkadaşlar yapmayın, yapma evladım,yapma kızım,yapma oğlum çocuğum yapmaaaaa:D Yine gülesim geldi ya tövbe yarabbim :) Ya benim bir insanı tanımaya karar verip vermeyeceğim bile günlerimi alıyor siz ne ara sevgili oluyorsunuz ?

Sosyal alemi aktif kullanıyorum evet ama şu son 4 gündür evde bulunmamdan ötürü ( İnstagrama 5 dk arkamı dönüyorum ülkenin yarısı evlenmiş )sizin her dk nişan,söz,nikah,evlilik teklifi,düğün,kuşak merasimi , gümüş kumaşa pul yapıştırıp kurdele sarmalar,karşılıklı Ankara havalari oynamalar ,devasa pastaları kılıç olarak gördüğüm bir şeyle kesmeler,mantar kostümleri,doğum videoları,kafasında kocaman emojiler olan bebek fotoğrafları,bilmem nerde (ki genelde yurt dışında ve benim ana sayfam sürekli Maldivlerde.. ) balayılar … Gerçekten çok tatlısınız gerçekten, maşallah binlerce kez ..Ben de ilerde evlilik yoluna girersem sizle paylaşacam söz :D Ay bir dakika ya yine gülesim geldi,çok pardon:D ( Kahkaha attı .:D) Anlamadığım ne biliyor musunuz ? Çoğunun evlendiği kişi birkaç ay önce yanındaki kişi değil ve ben şok :D Birkaç ay önce, ''hayatımın anlamı ,gülüm ,aşkım,canımdan can ,dünyam ,uğruna yaratıldığım, dünyaları verseler değişmeyeceğim, damarımdaki kan, kalbimdeki pil, gözümdeki renk,olmazsa olamadığım,küçük pisiciğim,minik japon balığım ,beybilik,ceylaniko,sıpaliko,canımiko ,bitanemiko,minnoşum (!!!!!) ''  ayyy tahammül edemiyorsun ,kalbin sıkıştı,gözün kanadı okurken oy kurban olayım yeter diyorsun dimi (canım okurum benim ya ! )işte yazarken benim de ellerime geldi titreme de maksat somutlamak :D işte bu muhteşem özgün hitaplardan ettiğiniz ,sarmaş dolaş fotoğraflar ,hikayeler attığınız o canınızdan can noldu ? Tam olarak bu noktayı anlamıyorum ( Yazının amacı ) yoksa yeminlen bu hitapları kıskanmıyorum yahu yok artık :D  İşte biz sizi bu şekilde gördükten sonra ay ne kadar güzel Allah tamamına erdirsin diyoruz  duamıza laf yok dua kabul oluyor da farklı kişilerle..

 

       Yapmayın lütfen ..Sevgi böyle bir şey değil ya ,olmamalı..Acaba gerçekten yıldırım mı çarpıyor ? Yine diyorum Allah pişman etmesin ömür boyu sağlıklı birliktelikler yaşayın inşallah ama birkaç ay içerisinde nasıl güveniyorsunuz bir anlatsanıza ya ? Nasıl oluyor da ''işte bu adam benim evleneceğim kişi'' diye karar veriyorsunuz, bilmem kaç yıllık ilişkinizi henüz birkaç ay önce bitirmişken..İlerde olurda bir gün aşık olursam inanın bu kişiler için empati kurmaya çalışacağım ama başarılı olamayacağımdan eminim ! İkili ilişkilerde en önemli şey bence sadakat ve saygı..Ne kadar zaman geçerse de geçsin karşındaki insanı tanıyamazsın orası net ama peki ya güven ?

      Karşımızdakinden önce kendimize saygımız olsun ,kendi kalbimize,kendi hislerimize,kendi yaşadıklarımıza..Önce kendine saygını duy ve ona göre adımlarını at ..Allah her şeyi gönlünüze göre versin ve iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah ..İlişkileri basitleştirmeyelim ya derdim bu !

      Can Yücel' in sözleri ile bitirelim hadi bu sefer ..;

         ‘’Mesele sevmek değil azizim,Kime sorsam herkes seviyor zaten..Mühim olan güzel sevebilmek,Kırmadan,dökmeden,yormadan,acıtmadan…’’    Ah ne güzel de söylemiş dimi ?

      Sen de sev sevgili okur ;güzel sev ,hep sev,aşkla bak,sadakatla bağlan ,gözü kapalı güven ,yüreğini dök ,kalbini emanet et öyle bir adamı ,öyle bir  kadını sev ..

 

Değerli vaktini bana ayırdığın için binlerce kez teşekkürler..

 

 

Etiketler

Yorumlar Yorum Yap

  • statikçi01

    Yazılarınızı içten bir şekilde yazmanızı çok beğeniyorum okurlarınızı eminim ki sıkmıyorsunuz , bilhassa ben severek okuyorum :). Bu yazınızı da okurken sizin de gülüp kahkaha attığınız yerlerde fark ettim ki bende kahkaha atıyorum ve şunu da belirtmek isterim ki tespitlerinizde çok haklısınız :) umarım en kısa sürede yeni yazınızı okuyabiliriz :)

    statikçi01 01/05/2017 21:48