avatar

ORAV 'dan haberiniz var mıydı ? :)
Duyduk duymadık demeyin :)

15/07/2016
Merve Çokçalışkan

 

Öğretmen Akademisi Vakfı (ORAV) dan çoğu insanın habersiz olduğu haberini aldım :) Hem haberdar etmek hem de kısa bir bilgi vermek istiyorum .

ORAV ; eğitimcilere destek sağlamak amacıyla ülkemizde bu alana odaklanmış ilk ve tek sivil toplum kuruluşudur.Öğretmen Akademisi Vakfı - ÖRAV Ağustos, 2008'de kuruldu. Ülkemizde düşünen, sorgulayan ve araştıran bir eğitim modelinin uygulanmasına katkıda bulunmak amacıyla, projeler üretiyor ve uyguluyor .Düzenlenen eğitimler ise tamamen ücretsiz olarak ulaştırılmakta..

Öğretmenlerin ve  ülkede eğitim sorumluluğunu üstlenmiş tüm bireylerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek verecek projeler oluşturup yürütülmesiyle, öğretmenliğin toplum algısında hak ettiği değere ulaşmasına ve onların geleceğe yön veren nesillerin yetiştirilmesinde liderlik etmelerine katkı sağlamakta olan bir vakıf ..Aslında öğretmenlerin bir sivil toplum kuruluşudur da diyebiliriz ki zaten vakfın en önemli vizyonu da bu .

Vakfın merkezi İstanbul'da .Asıl hedefi ise öğretmenlerin gereksinimlerini  giderebilmek ..Öğretmenlerin ve toplumda eğitim sorumluluğunu üstlenmiş kişilerin uluslararası ve ulusal işbirliklerini destekleyen vakıf, teknoloji ve internetin olanaklarından maksimum yararlanarak, ulaştığı kitlelerin sayısını artırmayı planlıyor. Araştırmalar yapmayı, öğretmenleri bilimsel araştırmalara teşvik edici programlar düzenlemeyi hedefliyor.

Size bir de bu vakfın sitesinde rastlayacağınız e-kampüsten söz etmek istiyorum. Öğretmen Akademisi Vakfının alt yapılanması olan e Kampüs, biz eğitimcilere  geleceği şekillendirecek öğrencileri yetiştirirken kullanabileceğimiz bir araç olarak tasarlanmış. eKampüs Öğretmen Akademisi Vakfı’nın öğretmenlere ücretsiz olarak sunduğu bir sistemdir.Ben incelemenizi öneriyorum gerçekten yararlı özgün bilgiler var .Şimdi gelelim bir takım kafanıza takıldığını düşündüğüm  sorulara ..

eKampüs’teki günce ve ürünlerden şifre ve kullanıcı olmadan da yararlanabiliyorsunuz, facebook gibi sosyal ağ girişiyle yorumlarınızı yapabilirsiniz. E-ders bölümünde ise dönemler şeklinde açılan danışmanlı ve danışmansız derslerin yer aldığı; öğretmenlerin ücretsiz kişisel gelişimini destekleme amacıyla oluşturulmuş öğrenme yönetim sistemi mevcut.Bir dönem yaklaşık 8 haftalık bir süreci kapsıyor. Dönem başlarında 1 haftalık kayıt dönemleri bulunmaktadır.Zaten siteyi incelemek için girdiğinizde tüm bilgilere açık ve net bir şekilde ulaşabileceksiniz.

 

Güzel bir vakıf,güzel düşünceler,yazılar,bilgiler ve daha birçok şey var benden demesi :) Sağlık ve huzurla kalın ..

 

 

Etiketler

Yorumlar Yorum Yap